31 Ağustos 2017 Perşembe Güncelleme 15:58

Cam Ocağı Çocuk Atölyeleri

Cam Ocağı

Hafta sonları eğlenmek, eğlenirken öğrenmek, yaratıcılıklarının farklı yanlarını ortaya çıkarmak için çocuklarınıza tanıyacağınız harika bir fırsat. Cam üfleme, füzyon ve boncuk yapımından oluşan atölyeler, toplam 2 saati buluyor.

Alevle Çalışma: Renkli cam çubuklar, masa üstü ocak alevinde (salumo) eritilip bazen çelik tellere, bazen diğer cam çubuklara sarılarak, eklenerek camdan yepyeni şekillere dönüşüyorlar. Bu yöntemle boncuklar, figürler ve çeşitli objeler yaratılıyor.

Cam Üfleme: Pipo adı verilen çelik çubuklar ile akıcı halde fırından alınan sıcak cam, üflendikten sonra ısıya dayanıklı çeşitli aletler yardımıyla çekilip, uzatılıp, kesilip, şekillendiriliyor. Küçüklü büyüklü, farklı bezeme ve renklerde bir çok forma dönüştürülebiliyor.

Cam Füzyon: İki veya daha fazla cam parcası istenilen kompozisyonda yerleştirildikten sonra, füzyon fırınları içerisinde, sıcaklık yardımıyla tek bir cam parçaya dönüştürülüyor. Isı yardımıyla istenirse düz istenirse rölyefli olacak şekilde panolar, tablolar, vazolar, heykeller, yaratıcılığınıza bağlı olarak sınır tanımaksızın şekilleniyor.

Yaş: 4+

Etkinlik Tarihi: Her Pazar

Ücretli

BİZE ULAŞIN